Oferujemy profesjonalną i bezpłatną psychoterapię w formie oddziału dziennego dla osób uzależnionych od alkoholu. Terapia w oddziale dziennym trwa 8 tygodniu i realizowana jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00

W oddziale dziennym realizowana jest terapia uzależnień na etapie podstawowym i trwa minimum 8 tygodni. Podstawowym oddziaływaniem terapeutycznym jest terapia grupowa. Dodatkowo każdy Pacjent na czas pobytu w oddziale odbywa indywidualne spotkania z terapeutą prowadzącym a także pozostaje pod opieką lekarza psychiatry.
W ramach oddziału realizowana jest:
 • społeczność terapeutyczna
 • psychodukacja
 • bloki terapeutyczne
 • praca nad destrukcją
 • treningi rozwoju osobistego
 • Terapia w oddziale dziennym rozpoczyna się punktualnie o godzinie 8.00. Pierwszym punktem dnia są procedury medyczne w postaci badania alkomatem, mierzenia ciśnienia i ewentualnej konsultacji pielęgniarskiej. W tym czasie odbywają się także przyjęcia nowych Pacjentów na oddział.
 • Kolejne o godzinie 8.30 rozpoczyna się spotkanie społeczności oddziału.
 • od 9.00 do 11.10 mają miejsca zajęcia terapeutyczne np. edukacja, bloki terapeutyczne lub praca nad destrukcją
 • od 11.10 do 11.40 jest czas na zjedzenie posiłku który zapewniany jest dla każdego Pacjenta w ramach pobytu na oddziale
 • od 11.40 do 13.00 odbywa się kolejna część zajęć terapeutycznych w postaci pracy nad destrukcją, relaksacji czy treningów rozwoju osobistego.
 • od 13.00 do 14.00 jest czas na spotkania indywidualnej z terapeutami lub lekarzem psychiatrą.

Zespół terapeutyczny

Zespół pracuje pod superwizją Jacka Wysowskiego

Jestem specjalistą psychoterapii uzależnień. Ukończyłam prace socjalna z rodziną, pedagogike resocjalizacją oraz opiekunczo-wychowawczą. Jako trener prowadze trening zastepowania agresji ART. Ukończyłam studium przeciwdziałania przemocy w rodzinie – stopien pierwszy. Jestem tłumaczem jezyka migowego PJM. Prowadzę terapię indywidualna i grupową osob uzaleznionych, wspoluzaleznionych i osob z syndronem DDA.
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Pedagogiki i Psychologii, pedagog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień (KBPN). Od 2016 r. pracuję z osobami uzależnionymi prowadząc terapię indywidualną oraz grupową. Doświadczenie zdobywałam w Fundacji “DROGA” w Dąbrowie Górniczej, prowadząc oddział dzienny leczenia uzależnień oraz odbywając staże w Mstowie, w ośrodku stacjonarnym “BETANIA” i ośrodku dziennym ” Powrót z U” w Częstochowie. Pracuję z osobami uzależnionymi od alkoholu, narkotyków, leków oraz z uzależnieniami behawioralnymi. Mam też doświadczenie w pracy z rodzinami osób uzależnionych. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci, moja pasja to konie i jazda konna oraz ogród.
Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA).
Od 2013 roku zajmuję się terapią osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków, hazardu oraz pracą z rodzinami osób uzależnionych (współuzależnienie, syndrom DDA).
Od 8 lat zajmuje się również zarządzaniem służbą zdrowia – koordynuję pracę poradni leczenia uzależnień oraz oddziału dziennego.
Prowadzę kursy i szkolenia z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień adresowane do studentów kierunków medycznych Uj oraz studentów kierunków humanistycznych Akademii Ignatianum.
Psycholog o specjalności klinicznej, Specjalista Psychoterapii Uzależnień w procesie certyfikacji.
Doświadczenie zdobywałam w Szpitalu Specjalistycznym L. Rydygiera w Krakowie na Oddziale Toksykologii i Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Detoksykacji oraz na Oddziale Ginekologii i Położnictwa z Ginekologią Onkologiczną, w Placówce Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży oraz w Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień AlkoVip. Obecnie pracuję na Oddziale Dziennym Terapii Uzależnienia od Alkoholu, Poradni Leczenia Uzależnień w CM Unimed oraz w Centrum Psychologiczno-Terapeutycznym „Tęcza”. Związana jestem z Fundacją Mama na Huśtawce, świadczącą wsparcie psychologiczne kobietom w ciąży, a także młodym mamom.
Stale poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych kursach oraz szkoleniach z zakresu uzależnień, wsparcia w ciąży, połogu, pracy z osobami po poronieniu lub okołoporodowej stracie dziecka.
W CM Unimed prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych skierowaną do pacjentów uzależnionych, współuzależnionych, syndromem DDA/DDD oraz grupową dla osób uzależnionych.
Pracuję zgodnie z kodeksem etyczno-zawodowym psychologa.
Jestem lekarzem – specjalistą psychiatrą. Ukończyłam 6-letnie studia na Wydziale Lekarskim w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizację trwającą 5 lat zrealizowałam w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie i zakończyłam egzaminem państwowym w Warszawie. Ukończyłam czterosemestralne Studia Podyplomowe na Wydziale Ochrony Zdrowia w Instytucie Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mam 20-letnie doświadczenie z pacjentami prezentującymi szerokie spektrum zaburzeń psychicznych.

Procedura przyjęcia na oddział dzienny leczenia uzależnienia od alkoholu

WOLNE TERMINY W ODDZIALE DZIENNYM! MOŻLIWOŚĆ ROZPOCZĘCIA TERAPII W TYM TYGODNIU!

Aby zgłosić się na oddział dzienny należy skontaktować się telefonicznie tel. 12 415 81 12 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu ustalenia wstępnego terminu przyjęcia na oddział.

Na oddział wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub lekarza psychiatry. Wzór skierowania do pobrania w zakładce DLA PACJENTA – DRUKI I WNIOSKI. Skierowanie wystawione przez lekarza ważne jest przez 30 dni. Na czas pobytu w oddziale wystawiane jest zwolnienie lekarskie.

Po uzyskaniu skierowania należy ponownie skontaktować się telefonicznie tel. 12 415 81 12 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu dokonania ustalenia daty rozpoczęcia terapii.

Oddział dzienny leczenia uzależnienia od alkoholu znajduje się przy ul. Urzędniczej 29 w Krakowie.
Terapia w oddziale dziennym skierowana jest do osób pełnoletnich
Do terapii w oddziale dziennym kwalifikowane są osoby uzależnione od alkoholu
Terapia na oddziale dziennym trwa minimum 8 tygodni i realizowana jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00
Tak, warunkiem realizowania terapii w oddziale dziennym jest codzienna obecność przez 8 tygodni.
Tak, długość terapii ustalana jest indywidualnie dla każdego z Pacjentów i wynosi minimum 8 tygodni.
Tak, na czas pobytu w oddziale lekarz psychiatra wystawia zwolnienie lekarskie.
Tak, codziennie Pacjenci mają zapewniony jeden posiłek
Obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów na terenie oddziału oraz przed budynkiem oddziału.
 • aktywny ciąg alkoholowy
 • aktywny stan psychotyczny
 • poważne zaburzenia psychiczne
 • nieleczone choroby przewlekłe
 • głębokie zaburzenia osobowości
 • obecność na terapii osoby bliskiej lub osoby z którą pozostaje się w relacjach służbowych
Tak, codziennie Pacjenci mają zapewniony jeden posiłek
Tak, dzień na oddziale dziennym rozpoczyna procedura badania alkomatem
Tak, po ukończeniu terapii na oddziale otrzymasz kartę wypisową wraz z dalszymi zaleceniami
Nie ale jest ona główną formą oddziaływań terapeutycznych realizowanych na oddziale. Dodatkowo każdy z Pacjentów około raz w tygodniu realizuje indywidualne spotkanie z terapeutą.

Back to top