Angiolog Kraków I UNIMED Kraków

Poradnia angiologiczna realizuje usługi wyłącznie w ramach wizyt odpłatnych.
Angiolog to lekarz, który specjalizuje się w terapii chorób układu naczyniowego, czyli żył i tętnic, a także leczeniu zmian w układzie limfatycznym. Do jego kompetencji zalicza się diagnostykę schorzeń, ich leczenie, późniejszą rehabilitację oraz szeroko rozumiane działania prewencyjne.

W przypadku gdy zaobserwujemy u siebie takie objawy jak pajączki, nasilający się pod wieczór obrzęk nóg, zwłaszcza kostek, uczucie ciężkości czy dyskomfortu kończyn dolnych, powinniśmy udać się do lekarza angiologa. Angiolog zaproponuje leczenie zabiegowe żylaków kończyny dolnej za pomocą wewnątrzżylnej ablacji termicznej przy pomocy lasera o długości fali 1940 nm, laserowe usuwanie żylaków EVLA oraz skleroterapia naczyń żylnych (pajączków żylnych, żył siatkowatych, żylaków kończyny dolnej).

Procedura zapisu na wizytę u angiologa

Aby zapisać się do angiologa zadzwoń +48 12 352 23 31 lub napisz mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WIZYTY ODBYWAJĄ SIĘ W PLACÓWCE ul. Kazimierza Kordylewskiego 1, 31-542 Kraków.

Nasi specjaliści

Specjalizuję się w dziedzinie angiologii - nauki zajmującej się chorobami naczyń. Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie specjalizujący się w dziedzinie Angiologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jest to jeden z największych ośrodków leczących chorych ze schorzeniami naczyniowymi z wykorzystaniem metod małoinwazyjnych, wewnątrznaczyniowych.
Asystent w Zakładzie Kontroli Zakażeń i Mykologii Katedry Mikrobiologii Lekarskiej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadzący zajęcia dla studentów kierunków medycznych polskojęzycznych oraz anglojęzycznych.
Doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu w Katedrze Mikrobiologii Lekarskiej CM UJ w temacie infekcji w obrębie kończyn dolnych.
Regularnie prowadzę szkolenia z diagnostyki ultrasonograficznej w zakresie oceny naczyń żylnych oraz tętniczych dla lekarzy w ramach kursów organizowanych przez Medycynę Praktyczną – jedno z czołowych wydawnictw medycznych w Polsce, które zarazem tworzy we współpracy z najlepszymi specjalistami podręcznik dla lekarzy specjalizujących się w dziedzinie Chorób Wewnętrznych, w tym w Angiologii jako jej poddziedzinie.
Ukończyłem kurs Diagnostyki Dopplerowskiej naczyń krwionośnych szyi, jamy brzusznej, kończyn górnych i dolnych oraz Ultrasonografia dopplerowska/ dupleksowa tętnic domózgowych oraz ultrasonografia przezczaszkowa, Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Angiologicznego.
Obecnie pracuję naukowo nad zagadnieniem jakości życia pacjentów po zabiegach wewnątrznaczyniowych oraz zmianą mikrobioty przewlekłych owrzodzeń u pacjentów z zespołem stopy cukrzycowej po zabiegach endowaskularnych.

Ważne informacje

KONSULTACJA ANGIOLOGICZNA • od 150 zł
KONSULTACJA ANGIOLOGICZNA + USG • od 200 zł, wybranej okolicy
KONSULTACJA ANGIOLOGICZNA + USG • od 260 zł, konsultacja angiologiczna + USG doppler dwóch kończyn
USG / DOPPLER AORTY I TĘTNIC NERKOWYCH • od 180 zł
USG / DOPPLER TĘTNIC SZYJNYCH I KRĘGOWYCH • od 160 zł
USG / DOPPLER ŻYŁ KOŃCZYN DOLNYCH • od 180 zł, 1 kończyna - 180 zł, 2 kończyny - 230 zł
USG DOPPLER TĘTNIC KOŃCZYN DOLNYCH  • od 180 zł, 1 kończyna - 180 zł, 2 kończyny - 230 zł
USG DOPPLER TĘTNIC KOŃCZYN GÓRNYCH • od 180 zł
USG DOPPLER TĘTNIC KOŃCZYN GÓRNYCH • od 180 zł
W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Personelu wprowadzono następujące zasady:
 • obowiązkowo należy założyć maseczkę zakrywającą usta i nos
 • należy postępować zgodnie z poleceniami personelu przychodni
 • do przychodni nie można wprowadzać rowerów, hulajnóg itp. Przed przychodnią zamontowane są stojaki do których należy przypiąć pojazd
 • do przychodni nie można wjeżdżać na rolkach, deskorolkach itp.
 • do przychodni nie można wprowadzać zwierząt
 • na terenie przychodni nie można palić papierosów i spożywać alkoholu
 • do przychodni nie można wnosić przedmiotów niebezpiecznych. PAMIĘTAJ! w przychodni przebywają dzieci i osoby starsze

Angiolog Kraków - specjalista od żylaków

Angiolog to lekarz, który specjalizuje się w terapii chorób układu naczyniowego, czyli żył i tętnic, a także leczeniu zmian w układzie limfatycznym. Do jego kompetencji zalicza się diagnostykę schorzeń, ich leczenie, późniejszą rehabilitację oraz szeroko rozumiane działania prewencyjne.

Angiologia to bardzo wąska specjalizacja. W Polsce jest zaledwie 160 lekarzy, którzy zajmują się tymi schorzeniami. Mimo że ponad połowa populacji zmaga się z problemami naczyń krwionośnych, większość pacjentów jest kierowana bezpośrednio do chirurga naczyniowego, a nie do angiologa.

Angiolog współpracuje ściśle z lekarzami innych specjalizacji, m.in. flebologiem, immunologiem, diabetykiem, neurologiem, czy nawet ginekologiem. Jest to bardzo ważne, gdyż tylko w ten sposób w wielu przypadkach możliwe jest poprawne zdiagnozowanie źródła problemu i jego skuteczne wyleczenie.

Jakie schorzenia leczy angiolog?

Sygnałów świadczących o zmianach w układzie naczyniowym jest wiele. Do najczęstszych z nich zalicza się m.in.:

 • - leczenie zabiegowe żylaków kończyny dolnej za pomocą wewnątrzżylnej ablacji termicznej przy pomocy lasera o długości fali 1940 nm
 • - laserowe usuwanie żylaków EVLA
 • - skleroterapia naczyń żylnych (pajączków żylnych, żył siatkowatych, żylaków kończyny dolnej)
 • - pojawienie się żylaków i pajączków na nogach
 • - przewlekłe uczucie ciężkości i ból w kończynach dolnych,
 • - wieczorne obrzęki w okolicy kostek i stóp, które pojawiają się po intensywnej pracy i wysiłku,
 • - częste skurcze w łydkach,
 • - niepokojące przebarwienia skórne,
 • - uczucie mrowienie, drętwienia, czy brak czucia w nogach.

Jeśli zaobserwowaliście u siebie, któryś z powyższych symptomów, warto udać się na wizytę kontrolną do angiologa. Lekarz przeprowadzi wnikliwy wywiad i zleci wykonanie dodatkowych badań, na przykład morfologię krwi, oznaczenie poziomu cukru, czy angiografię, czyli kontrolę układu krążenia. Dopiero na podstawie otrzymanych wyników stawia się diagnozę i sugeruje najlepszą metodę leczenia.

Nie należy lekceważyć sygnałów, które wysyła organizm, ponieważ mogą świadczyć o poważnych dolegliwościach, m.in. zapaleniu żylaków, miażdżycy, czy nawet zatorach płuc. Regularna kontrola układu naczyniowego i limfatycznego skutecznie ochroni Was przed niechcianymi chorobami.

Kiedy należy odwiedzić angiologa?

Początkowe objawy związane z niewydolnością żylną są zazwyczaj błahe, niemniej jednak powinny wzbudzić Twoją czujność. Jeżeli drętwienie i obrzęki nóg stają się uciążliwe, warto zgłosić się z nimi do lekarza. Powinieneś się udać na konsultację do specjalisty – „lekarza od żył”, kiedy zaczniesz dostrzegać tuż pod powierzchnią skóry nóg drobne zmiany naczyniowe, takie jak „pajączki”, przebarwienia, czy małe żylaki. Odpowiednio wczesna diagnostyka u angiologa może pomóc w zahamowaniu rozwoju choroby i zmniejszyć inwazyjność zbiegów naczyniowych w późniejszym czasie.

Alergolog – pomoc przy problemach z żyłami

Żylaki i „pajączki” są zjawiskiem powszechnym. Większość ludzi nie ma świadomości, że takie dolegliwości jak uczucie ciężkich nóg, obrzęki i ogólny dyskomfort, zwłaszcza pojawiające się wieczorem po ciężkim dniu pracy, mogą być objawem choroby żył. W początkowej fazie rozwoju żylaków zazwyczaj objawem jest właśnie obrzęk i uczucie ciężkości, jednak nieleczona choroba z czasem postępuje, a żylaki zaczynają uwidaczniać się na nogach i być widoczne gołym okiem. Aby unikać bólu i dyskomfortu, a także nieestetycznego wyglądu nóg, warto jak najszybciej skonsultować problem u angiologa – już wtedy, gdy pojawią się pierwsze objawy.

W poradni chorób naczyń angiolog diagnozuje i leczy zespoły uciskowe, ostre niedokrwienie kończyn, obrzęk limfatyczny, stopę cukrzycową oraz żylną chorobę zakrzepowo-zatorową, w tym zakrzepicę żył głębokich i zatorowość płucną.

Jak wygląda diagnostyka angiologiczna?

Jednym z najistotniejszych badań w diagnostyce chorób naczyniowych jest badanie dopplerowskie, czyli technika ultrasonograficzna z oceną przepływów w naczyniach krwionośnych. W przypadku diagnostyki żylaków kończyn dolnych badanie to pozwala angiologowi wykryć nawet najdrobniejsze schorzenia układu żylnego, które może być podstawową przyczyną powstawania schorzenia. Wyniki badania dopplerowskiego są decydujące w podjęciu decyzji o sposobie i rodzaju leczenia.

Należy pamiętać, że w sytuacji, kiedy masz do czynienia z widocznymi, znacznymi zmianami tylko lekarz angiolog może ocenić stopień zaawansowania choroby i dobrać odpowiedni dla Ciebie sposób leczenia.

Angiolog prywatnie Kraków: poznaj ofertę CM UNIMED!

W centrum medycznym UNIMED Kraków oferujemy Ci kompleksową opiekę wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, którzy stale podnoszą swoje kompetencje, biorą udział w szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych. Pracujący w centrum medycznym UNIMED lekarze od żył stale aktualizują swoją wiedzę i bardzo indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta.

Procedura zapisu na wizytę u Angiologa Kraków

Jeśli celem Państwa poszukiwań jest bardzo dobry angiolog w Krakowie, (prywatnie i bez kolejki) to zapraszamy serdecznie do naszej poradni angiologicznej — po uprzednim umówieniu się na wizytę.

Aby, zapisać się do angiologa prywatnie Kraków zadzwoń +48 12 352 23 31 lub napisz mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na wizytę prywatnie możesz również wygodnie zapisać się przez Znanego Lekarza.

Rozpocznij leczenie już dziś! Czekają na Ciebie wykwalifikowani specjaliści!

Poradnia angiologiczna znajduje się w placówce ul. Kazimierza Kordylewskiego 1, 31-542 Kraków.

Back to top