Poradnia internistyczna przy ul. Plac na Groblach 5/15 realizuje usługi wyłącznie w ramach wizyt odpłatnych.
Internista jest lekarzem pierwszego kontaktu w przypadku większości schorzeń narządów wewnętrznych. Przeprowadza wywiad i badania przedmiotowe, stawia diagnozę, udziela zaleceń lekarskich, przepisuje leki, wystawia skierowania na badania, konsultacje czy hospitalizacje, a także zwolnienia lekarskie. Internista zajmuje się również profilaktyką i ogólną kontrolą stanu zdrowia oraz kwalifikuje do szczepień.


Procedura zapisu na wizytę u internisty

Aby zapisać się do internisty zadzwoń +48 12 352 23 31 lub napisz mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WIZYTY ODBYWAJĄ SIĘ W PLACÓWCE UL. PLAC NA GROBLACH 5/15 W KRAKOWIE.

Nasi specjaliści

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Krakowie. Od początku moja praca zawodowa związana była z chorobami układu oddechowego i gruźlicą. Zaczynałam jako lekarz stażysta w Od-dziale Chorób Płuc KKS im. Jana Pawła II. Tam też uzyskałam specjalizacją z zakresu chorób płuc. Kolejnym miejscem mojej pracy była i jest do dzisiaj od kilkudziesięciu lat Poradnia Specjalistyczna Gruźlicy i Chorób Płuc. Jestem też od wielu lat kierownikiem tej placówki, co stanowiło asumpt do uzyskania specjalizacji w zakresie organizacji ochrony zdrowia. Od kilku lat pracuję także jako lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, a od kilkunastu lat jestem specjalistą medycyny rodzinnej.
Ukończyłam kierunek lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jestem specjalistą medycyny rodzinnej, pediatrą, wykładowcą Katedry Medyny Rodzinnej CMUJ. Posiadam doświadczenie zarówno w lecznictwie szpitalnym jak i ambulatoryjnym – podstawowej opiece zdrowotnej, poradni specjalistycznej .
Specjalizację z medycyny rodzinnej ukończyłam w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, a w trakcie specjalizacji z pediatrii związana byłam z Oddziałem Pediatrii Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie , gdzie wcześniej pełniłam dyżury medyczne.
W okresie pandemii COVID 19 podjęłam współpracę z Oddziałem Chorób Infekcyjnych i Pediatrii tego szpitala. Doświadczenie z zakresu chorób zakaźnych poszerzyłam pracując w Poradni Chorób Zakaźnych i Hepatologii Dziecięcej Szpitala specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie.
Jako wykładowca akademicki prowadzę zajęcia z zakresu medycyny rodzinnej ze studentami CMUJ, jestem współautorem repozytorium dla studentów medycyny rodzinnej ( pierwszy w Polsce podręcznik internetowy dla studentów medycyny).
Jako kierownik specjalizacji prowadzę również szkolenie specjalizacyjne rezydentów medycyny rodzinnej.
Ciągle podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych konferencjach i kongresach z zakresu pediatrii , medycyny rodzinnej i chorób wewnętrznych. Otrzymałam nagrodę „Medycznych Filipik” XV Kongresu Medycyny Rodzinnej za najlepsza prezentację ustną. Jestem fascynatką wykorzystania USG płuc w codziennej praktyce lekarskiej, posiadam certyfikat z zakresu USG płuc, odbyłam również szkolenie z zakresu USG płuc w pandemii COVID 19.
Pod moją opieką pozostają całe rodziny od noworodka do seniora. Prywatnie jestem mamą i żoną, lubię podróże , dobrą książkę, interesuję się architekturą, zbieram czeskie szkło prasowane.
Jestem Absolwentką Dniepropietrowskiej Akademii Medycznej. Specjalizację z alergologii uzyskałam na Donieckim Narodowym Uniwersytecie Medycznym im. М.Gorkiego MOZ. Posiadam nostryfikację dyplomu.
Mam ponad 12-letnie doświadczenie zawodowe w diagnozowaniu i leczeniu chorób alergologicznych u dorosłych i dzieci już od 1 roku życia. Posiadam doświadczenie zarówno w pracy na oddziałach, jak i w poradniach alergologicznych.
Obecnie pracuję w Poradni Dermatologii Alergologicznej w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.
W swojej codziennej praktyce zawodowej zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób o podłożu alergicznym - alergii pokarmowych, alergii kontaktowanych, alergii wziewnych, alergii iniekcyjnych i innych.
Wykonuje testy alergiczne - naskórkowe testy płatkowe (NTP), skórne testy punktowe (STP), badania z krwi.
Specjalizuje się w immunoterapii alergenowej, czyli odczulaniu. Kwalifikuje pacjentów do tej terapii.
Kieruję również pacjentów na badania spirometryczne - jedno z najważniejszych badań pozwalających na dokładną ocenę czynności płuc i ustalam z pacjentem ścieżkę leczenia.
Regularnie biorę udział w szkoleniach, konferencjach naukowych i zjazdach alergologicznych i pulmonologicznych.
Uczestniczyłam w licznych sympozjach i kongresach dotyczących diagnostyki i leczenia chorób alergicznych.
Jestem członkiem Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej/ European Academy of Allergy and Clinical Immunology (EAACI).

Bożena Ludwin - ZnanyLekarz.pl
Sofia Bielecka - ZnanyLekarz.pl
Iwona Paciepnik - ZnanyLekarz.pl

Ważne informacje

KONSULTACJA INTERNISTYCZNA • od 150 zł
W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Personelu wprowadzono następujące zasady:
  • obowiązkowo należy założyć maseczkę zakrywającą usta i nos
  • należy postępować zgodnie z poleceniami personelu przychodni
  • do przychodni nie można wprowadzać rowerów, hulajnóg itp. Przed przychodnią zamontowane są stojaki do których należy przypiąć pojazd
  • do przychodni nie można wjeżdżać na rolkach, deskorolkach itp.
  • do przychodni nie można wprowadzać zwierząt
  • na terenie przychodni nie można palić papierosów i spożywać alkoholu
  • do przychodni nie można wnosić przedmiotów niebezpiecznych. PAMIĘTAJ! w przychodni przebywają dzieci i osoby starsze

Back to top