Grypa jest ostrą, wirusową chorobą zakaźną układu oddechowego, która tak jak w przypadku innych wirusów przenosi się pomiędzy ludźmi drogą kropelkową. Pierwsze ostre objawy infekcji pojawiają się kiedy mikrokropelki zawierające wirusa przedostając się do układu oddechowego dziecka. Okres najbardziej nasilonych objawów trwa zwykle około 3-4 dni. Na poczatku choroby można zaobserwować nagły wzrost temperatury ciała, któremu towarzyszą dreszcze, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz ból głowy. Kaszel w pierwszym stadium choroby jest suchy, meczący, czasem napadowy i trudny do opanowania. W przebiegu typowego zachorowania na grypę, przechodzi on w kaszel wilgotny, któremu towarzyszy odkrztuszanie wydzieliny śluzowej.

Największe ryzyko wystąpienia ciężkich postaci grypy lub powikłań (zapalenie oskrzeli, zapalenie uszu lub zapalenie płuc) występuje u dzieci w wieku do 5 lat. Dlatego zachęcamy rodziców do szczepień swoich dzieci, które są najskuteczniejszym sposobem prewencyjnym.
Wiąże się ona ze znaczną śmiertelnością w grupach wysokiego ryzyka, takich jak między innymi osoby starsze w wieku powyżej 65 lat.

Pamiętaj, szczepionka przeciw grypie jest najskuteczniejszą formą profilaktyki. Nie czekaj! Zaszczep się już dzisiaj.

Prowadzimy szczepienia preparatem VAXIGRIP TETRA!

Jesteśmy w posiadaniu szczepionek Vaxigrip Tetra przeznaczonych do szczepienia dzieci powyżej 6 miesiąca (u dzieci wcześniej nieszczepionych konieczne jest podanie dwóch dawek szczepionki w jednym sezonie, w odstępie 4 tygodni) oraz osób dorosłych.

W ustalenia terminu szczepienia prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny 12 352 23 31.

 

Zaszczep się wygodnie na jednej wizycie

  • zgłoś się w wyznaczonym terminie na wizytę. W dniu wizyty zostanie przeprowadzone badanie lekarskie kwalifikujące do szczepienia i zostanie podana Ci szczepionka.

Cena szczepienia przeciw grypie

Zapraszamy do sprawdzenia aktualnych cen szczepienia w cenniku

 

Materiały edukacyjne

W związku ze zbliżającym się sezonem wzmożonej zachorowalności na grypę zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi w ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

pdf

Poradnik „Grypoodporni radzą”

(źródło: http://opzg.pl/do-pobrania)
Rozmiar: 4.01 mb
pdf

FluMania – Edukacyjna gra na smartfony i tablety

(źródło: http://opzg.pl/do-pobrania)
Rozmiar: 949.05 kb
pdf

Grypa, a cukrzyca/płuca

(źródło: http://opzg.pl/do-pobrania)
Rozmiar: 422.43 kb
pdf

Grypa, a seniorzy

(źródło: http://opzg.pl/do-pobrania)
Rozmiar: 1.27 mb

Back to top