Angiolog Kraków

Poradnia angiologiczna - wyłącznie w ramach wizyt odpłatnych.
Angiolog to lekarz, który prowadzi leczenie zabiegowe żylaków kończyny dolnej, laserowe usuwanie żylaków EVLA, skleroterapia naczyń żylnych. Angiolog specjalizuje się w terapii chorób układu naczyniowego, czyli żył i tętnic, a także leczeniu zmian w układzie limfatycznym.

Angiolog Kraków

Procedura zapisu na wizytę u angiologa

Mateusz Gajda - ZnanyLekarz.pl

12 352 23 31

Zadzwoń
umów się na wizytę

Adres e-mail

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aby zapisać się na zabieg wymagane jest uiszczenie opłaty rezerwacyjnej w wysokości 500 zł. Szczegółowe informacje na temat zasad pobierania opłat rezerwacyjnych znajdziecie Państwo w Regulaminie przedpłat.

Regulamin przedpłat LASEROWE USUWANIE ŻYLAKÓW

Aby zapisać się na zabieg wymagane jest uiszczenie opłaty rezerwacyjnej w wysokości 500 zł. Szczegółowe informacje na temat zasad pobierania opłat rezerwacyjnych znajdziecie Państwo w Regulaminie przedpłat.

Do pobrania:


Angiolog Kraków - specjalista od żylaków

Angiolog to lekarz, który przeprowadza leczenie zabiegowe żylaków kończyny dolnej, laserowe usuwanie żylaków EVLA, skleroterapia naczyń żylnych. Specjalizuje się w terapii chorób układu naczyniowego, czyli żył i tętnic, a także leczeniu zmian w układzie limfatycznym. Do jego kompetencji zalicza się diagnostykę schorzeń, ich leczenie, późniejszą rehabilitację oraz szeroko rozumiane działania prewencyjne.

Angiologia to bardzo wąska specjalizacja. W Polsce jest zaledwie 160 lekarzy, którzy zajmują się tymi schorzeniami. Mimo, że ponad połowa populacji zmaga się z problemami naczyń krwionośnych, większość pacjentów jest kierowana bezpośrednio do chirurga naczyniowego, a nie do angiologa.

Angiolog współpracuje ściśle z lekarzami innych specjalizacji, m.in. flebologiem, immunologiem, diabetykiem, neurologiem, czy nawet ginekologiem. Jest to bardzo ważne, gdyż tylko w ten sposób w wielu przypadkach możliwe jest poprawne zdiagnozowanie źródła problemu i jego skuteczne wyleczenie.

 

Jakie schorzenia leczy angiolog?

Sygnałów świadczących o zmianach w układzie naczyniowym jest wiele. Do najczęstszych z nich zalicza się m.in.:

  • - pojawienie się żylaków i pajączków na nogach,
  • - przewlekłe uczucie ciężkości i ból w kończynach dolnych,
  • - wieczorne obrzęki w okolicy kostek i stóp, które pojawiają się po intensywnej pracy i wysiłku,
  • - częste skurcze w łydkach,
  • - niepokojące przebarwienia skórne,
  • - uczucie mrowienie, drętwienia, czy brak czucia w nogach.

Jeśli zaobserwowaliście u siebie, któryś z powyższych symptomów, warto udać się na wizytę kontrolną do angiologa. Lekarz przeprowadzi wnikliwy wywiad i zleci wykonanie dodatkowych badań, na przykład morfologię krwi, oznaczenie poziomu cukru, czy angiografię, czyli kontrolę układu krążenia. Dopiero na podstawie otrzymanych wyników stawia się diagnozę i sugeruje najlepszą metodę leczenia.

Nie należy lekceważyć sygnałów, które wysyła organizm, ponieważ mogą świadczyć o poważnych dolegliwościach, m.in. zapaleniu żylaków, miażdżycy, czy nawet zatorach płuc. Regularna kontrola układu naczyniowego i limfatycznego skutecznie ochroni Was przed niechcianymi chorobami.

 

Kiedy należy odwiedzić angiologa?

Początkowe objawy związane z niewydolnością żylną są zazwyczaj błahe, niemniej jednak powinny wzbudzić Twoją czujność. Jeżeli drętwienie i obrzęki nóg stają się uciążliwe, warto zgłosić się z nimi do lekarza. Powinieneś się udać na konsultację do specjalisty – „lekarza od żył”, kiedy zaczniesz dostrzegać tuż pod powierzchnią skóry nóg drobne zmiany naczyniowe, takie jak „pajączki”, przebarwienia, czy małe żylaki. Odpowiednio wczesna diagnostyka u angiologa może pomóc w zahamowaniu rozwoju choroby i zmniejszyć inwazyjność zbiegów naczyniowych w późniejszym czasie.

 

Laserowe usuwanie żylaków EVLA – pomoc przy problemach z żyłami

Żylaki i „pajączki” są zjawiskiem powszechnym. Większość ludzi nie ma świadomości, że takie dolegliwości jak uczucie ciężkich nóg, obrzęki i ogólny dyskomfort, zwłaszcza pojawiające się wieczorem po ciężkim dniu pracy, mogą być objawem choroby żył. W początkowej fazie rozwoju żylaków zazwyczaj objawem jest właśnie obrzęk i uczucie ciężkości, jednak nieleczona choroba z czasem postępuje, a żylaki zaczynają uwidaczniać się na nogach i być widoczne gołym okiem. Aby unikać bólu i dyskomfortu, a także nieestetycznego wyglądu nóg, warto jak najszybciej skonsultować problem u angiologa – już wtedy, gdy pojawią się pierwsze objawy.

W poradni chorób naczyń angiolog diagnozuje i leczy zespoły uciskowe, ostre niedokrwienie kończyn, obrzęk limfatyczny, stopę cukrzycową oraz żylną chorobę zakrzepowo-zatorową, w tym zakrzepicę żył głębokich i zatorowość płucną.

 

Jak wygląda diagnostyka angiologiczna?

Jednym z najistotniejszych badań w diagnostyce chorób naczyniowych jest badanie dopplerowskie, czyli technika ultrasonograficzna z oceną przepływów w naczyniach krwionośnych. W przypadku diagnostyki żylaków kończyn dolnych badanie to pozwala angiologowi wykryć nawet najdrobniejsze schorzenia układu żylnego, które może być podstawową przyczyną powstawania schorzenia. Wyniki badania dopplerowskiego są decydujące w podjęciu decyzji o sposobie i rodzaju leczenia.

Należy pamiętać, że w sytuacji, kiedy masz do czynienia z widocznymi, znacznymi zmianami tylko lekarz angiolog może ocenić stopień zaawansowania choroby i dobrać odpowiedni dla Ciebie sposób leczenia.

 

Angiolog prywatnie Kraków: poznaj ofertę CM UNIMED!

W centrum medycznym UNIMED Kraków oferujemy Ci kompleksową opiekę wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, którzy stale podnoszą swoje kompetencje, biorą udział w szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych. Pracujący w centrum medycznym UNIMED lekarze od żył stale aktualizują swoją wiedzę i bardzo indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta.

Szukasz specjalisty lub badania?

Skorzystaj z szerokiej oferty lekarzy specjalistów oraz badań wykonywanych
w Centrum Medycznym UNIMED w Krakowie.