Poradnia alergologiczna - wyłącznie w ramach wizyt odpłatnych
Lekarze specjaliści w dziedzinie alergologii zajmują się diagnozowaniem różnego rodzaju alergii – zarówno pokarmowych, oddechowych jak i skórnych. Lekarz specjalizujący się w alergologii okaże się niezbędny nie tylko wtedy, kiedy stwierdzimy już, że cierpimy na alergię. Często zdarza się, że obserwowane objawy chorobowe nie muszą jednoznacznie wskazywać na reakcję uczuleniową – najczęściej konieczne jest przeprowadzenie testów alergologicznych.
Wyposażenie poradni:

 • badania laboratoryjne,
 • spirometria,
 • punktowe testy skórne.

Procedura zapisu na wizytę u alergologa

Aby zapisać się do alergologa zadzwoń +48 12 352 23 31 lub napisz mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Na wizytę u alergologa możesz również wygodnie zapisać się przez Znanego Lekarza
WIZYTY ODBYWAJĄ SIĘ W PLACÓWCE ul. Kazimierza Kordylewskiego 1, 31-542 Kraków.

Nasi specjaliści

Jestem Absolwentką Dniepropietrowskiej Akademii Medycznej. Specjalizację z alergologii uzyskałam na Donieckim Narodowym Uniwersytecie Medycznym im. М.Gorkiego MOZ. Posiadam nostryfikację dyplomu.

Mam ponad 12-letnie doświadczenie zawodowe w diagnozowaniu i leczeniu chorób alergologicznych u dorosłych i dzieci już od 1 roku życia. Posiadam doświadczenie zarówno w pracy na oddziałach, jak i w poradniach alergologicznych.

Obecnie pracuję w Poradni Dermatologii Alergologicznej w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

W swojej codziennej praktyce zawodowej zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób o podłożu alergicznym – alergii pokarmowych, alergii kontaktowanych, alergii wziewnych, alergii iniekcyjnych i innych.

Wykonuje testy alergiczne – naskórkowe testy płatkowe (NTP), skórne testy punktowe (STP), badania z krwi.

Specjalizuje się w immunoterapii alergenowej, czyli odczulaniu. Kwalifikuje pacjentów do tej terapii.

Kieruję również pacjentów na badania spirometryczne – jedno z najważniejszych badań pozwalających na dokładną ocenę czynności płuc i ustalam z pacjentem ścieżkę leczenia.

Regularnie biorę udział w szkoleniach, konferencjach naukowych i zjazdach alergologicznych i pulmonologicznych.

Uczestniczyłam w licznych sympozjach i kongresach dotyczących diagnostyki i leczenia chorób alergicznych.

Jestem członkiem Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej/ European Academy of Allergy and Clinical Immunology (EAACI)

Sofia Bielecka - ZnanyLekarz.pl

Ważne informacje

KONSULTACJA ALERGOLOGICZNA – PIERWSZORAZOWA - 200zł
KONSULTACJA ALERGOLOGICZNA – KOLEJNA - 150zł
TEST SKÓRNY - 12 zł/odczynnik
– sierść kota
– mleko krowie
– mąka żytnia
– orzech ziemny
– pomidor
– pomarańcza
– mięso kurze
– seler
– kakao
– tymotka łąkowa
– d. farinea
– chwasty
– alternaria alterneta
– asergillus fumigatus
– bylica
– trawy
– brzoza
– olcha
– leszczyna
– ambrozja piołunolistna
– żyto
– babka lancetowata
– d. pteronyssin
W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Personelu wprowadzono następujące zasady:
 • obowiązkowo należy założyć maseczkę zakrywającą usta i nos
 • należy postępować zgodnie z poleceniami personelu przychodni
 • do przychodni nie można wprowadzać rowerów, hulajnóg itp. Przed przychodnią zamontowane są stojaki do których należy przypiąć pojazd
 • do przychodni nie można wjeżdżać na rolkach, deskorolkach itp.
 • do przychodni nie można wprowadzać zwierząt
 • na terenie przychodni nie można palić papierosów i spożywać alkoholu
 • do przychodni nie można wnosić przedmiotów niebezpiecznych. PAMIĘTAJ! w przychodni przebywają dzieci i osoby starsze

Alergolog Kraków — specjalista od uczuleń

Alergologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się przede wszystkim schorzeniami wywołanymi przez tzw. alergeny, czyli substancje uczulające. Specjalizacja ta, czyli alergologia została powołana do rozpoznawania i leczenia chorób spowodowanych przez alergeny znajdujące się w środowisku zewnętrznym. Lekarzem, który skupia się na wyszukiwaniu, rozpoznawaniu i ordynowaniu odpowiedniej terapii alergenów jest alergolog.

Jakie schorzenia leczy alergolog?

Specjalista z dziedziny alergologii — ma uprawnienia do leczenia szeregu chorób spowodowanych przez alergeny, takich jak: kaszel alergiczny, astma oskrzelowa, alergie pokarmowe, katar sienny, alergiczne zapalenie ucha i zatok, zapalenie spojówek, pokrzywka alergiczna, dermografizm i angina alergiczna. Do wykonania diagnozy i zalecenia odpowiedniego leczenia konieczne będzie wykonanie testów alergologicznych Kraków.

Kiedy należy odwiedzić alergologa i wykonać testy alergologiczne?

U zdrowego człowieka zetknięcie się z alergenami nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Natomiast u alergików kontakt z konkretnym czynnikiem uczulającym spowoduje objaw alergiczny. Do najczęściej występujących symptomów, świadczących o występowaniu u danej osoby alergii, należą m.in. wodnisty katar, kichanie, uporczywy, duszący kaszel, swędzenie skóry, pieczenie i zaczerwienienie spojówek, itp.

Jeśli zauważyłeś u siebie któreś z powyższych objawów, nie zwlekaj i umów się do alergologa prywatnie Kraków.

Istnieje kilka grup alergenów:

 • - alergeny wziewne – to czynniki wdychane wraz z powietrzem, jak np. pyłki roślin, kurz, pleśń, roztocza, grzyby;
 • - alergeny pokarmowe – to substancje znajdujące się w pokarmach, takich jak np. mleko krowie i pochodzące od niego produkty, orzechy, jaja, czy soja;
 • - alergeny kontaktowe – można je zaobserwować w wyniku skontaktowania się danego czynnika ze skórą, np. jakiegoś metalu, barwnika, sztucznego tworzywa, itd.;
 • - alergeny związane z lekami – pojawiają się po zaaplikowaniu jakiegoś farmaceutyku, najczęściej po antybiotykach, czy środkach znieczulających.

Alergolog – pomoc przy uczuleniach

Lekarz od alergii jak określa się tego specjalistę, zajmuje się zatem pacjentami, którzy cierpią na jakiś rodzaj alergii. Jego zadaniem jest określenie, jaki rodzaj substancji stanowi alergen oraz zaproponowanie pacjentowi najbardziej skutecznego leczenia.

Jak wygląda diagnostyka alergologiczna?

Zanim jednak specjalista od uczuleń — alergolog postawi diagnozę i zleci konkretną terapię, - lek, przeprowadzi z chorym bardzo szczegółowy wywiad. Podczas wizyty należy być więc gotowym na pytania o objawy, częstotliwość ich występowania, o ewentualne rodzinne skłonności do alergii, obarczenie innymi schorzeniami, przyjmowane leki, itp.

Bardzo ważnym etapem dla rozpoznania substancji uczulającej jest przeprowadzenie testów alergicznych. Lekarz alergolog może zlecić lub od razu wykonuje test alergologiczny Kraków, test z krwi albo próby prowokacyjne.

Testy alergologiczne skórne — polegają na przytknięciu do skóry konkretnych alergenów i pozostawieniu ich tam na około 20 minut, by sprawdzić, czy pojawi się reakcja alergiczna i na jaki dokładnie składnik. Natomiast testy z krwi wykonuje się, pobierając materiał badawczy, z którego oznacza się przeciwciała IgE dla poszczególnych substancji uczulających.

Jeszcze innym badaniem jest próba prowokacyjna, która stanowi swoiste sprowokowanie organizmu do obrony przed alergenem. Próby prowokacyjne wykonuje się, podając pacjentowi np. donosowo lub dooskrzelowo jakiś produkt spożywczy.

Jak przygotować się do testów skórnych — testów alergologicznych?

Przed testami skórnymi:

 • - 7 dni wcześniej odstawić leki antyhistaminowe
 • - 7 dni wcześniej odstawić miejscowe maści steroidowe, inhibitory kalcyneuryny stosowane na przedramiona/plecy
 • - nie opalać skóry przez 2 tygodnie
 • - testów nie wykonujemy w trakcie infekcji ani w czasie zaostrzenia objawów choroby alergicznej,
 • - przeciwskazaniem do wykonania testów skórnych jest także ciąża

Alergolog prywatnie Kraków: poznaj ofertę CM UNIMED!

W centrum medycznym UNIMED Kraków oferujemy Ci kompleksową opiekę wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów — alergologów, którzy stale podnoszą swoje kompetencje, biorą udział w szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych. Pracujący w centrum medycznym UNIMED lekarze od uczuleń – alergolodzy – stale aktualizują swoją wiedzę i bardzo indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta.

Nasza oferta z zakresu alergologii obejmuje konsultacje i badania, wśród których znajdują się:

 • - konsultacja alergologiczna Kraków
 • - konsultacja alergologiczna i testy alergologiczne Kraków
 • - konsultacja alergologiczna + spirometria Kraków
 • - testy alergologiczne Kraków

Procedura zapisu na wizytę u Alergologa Kraków

Jeśli celem Państwa poszukiwań jest bardzo dobry alergolog w Krakowie, (prywatnie i bez kolejki) to zapraszamy serdecznie do naszej poradni alergologicznej — po uprzednim umówieniu się na wizytę.

Aby zapisać się do alergologa prywatnie Kraków zadzwoń +48 12 352 23 31 lub napisz mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na wizytę u alergologa prywatnie Kraków możesz również wygodnie zapisać się przez Znanego Lekarza.

Rozpocznij leczenie już dziś! Czekają na Ciebie wykwalifikowani specjaliści!

Poradnia alergologiczna znajduje się w placówce ul. Kazimierza Kordylewskiego 1, 31-542 Kraków.

Back to top