Poradnia USG realizuje usługi wyłącznie w ramach wizyt odpłatnych.
USG, czyli ultrasonografia to jedno z najpopularniejszych badań obrazowych. Ta nieinwazyjna metoda pozwala ocenić stan narządów wewnętrznych, czy wykryć patologiczne zmiany. Pomaga także wykryć guzy i torbiele, skutki urazów, itp. Jest wykorzystywane również w trakcie ciąży – pozwala monitorować rozwój płodu. Badanie jest całkowicie bezbolesne.

Usg Kraków– jedno z najważniejszych badań diagnostycznych — Umów wizytę już dziś w CM UNIMED KRAKÓW

Co to jest badanie usg?

Badanie usg jest badaniem obrazowym, dzięki któremu możemy zobaczyć wielkość oraz kształt narządów wewnętrznych. Jest to jedno z najbardziej podstawowych badań, które wykonuje się w celach diagnostycznych, między innymi po to, by ocenić stan pacjenta i podjąć decyzje na temat dalszego leczenia lub profilaktyki. Na obrazie USG widoczne są nie tylko same narządy, ale także wszelkie guzy, zmiany nowotworowe, mięśniaki, a w przypadku przyszłej mamy – płód.

Jak przebiega badanie USG?

Ultrasonografia opiera się na falach akustycznych o wysokiej częstotliwości. Choć ludzkie ucho nie może ich usłyszeć, mają one zdolność przenikania komórek naszego organizmu, ale nie działają na nie niekorzystnie, jak na przykład promienie rentgenowskie. Obraz badanego narządu wyświetlany jest na monitorze. Aby przewodzenie impulsów było łatwiejsze, fragment ciała poddawany diagnostyce smaruje się specjalnym żelem.

Badania USG Kraków — Poznaj ofertę CM UNIMED!

W centrum medycznym UNIMED Kraków oferujemy Ci kompleksową opiekę wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów radiologii, którzy stale podnoszą swoje kompetencje, biorą udział w szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych. Pracujący w centrum medycznym UNIMED radiolodzy stale aktualizują swoją wiedzę i bardzo indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta.

Jakie są rodzaje ultrasonografii?

Znamy wiele różnych rodzajów ultrasonografii, w zależności od tego, jaki fragment organizmu chcemy zobrazować. Najczęściej wykonuje się badania USG jamy brzusznej, piersi, tarczycy, węzłów chłonnych, serca (tzw. echo serca), ślinianek, stawu kolanowego lub ramiennego i wiele innych.

Procedura zapisu na badanie USG

Jeśli celem Państwa poszukiwań jest możliwość wykonania badania usg prywatnie Kraków , (prywatnie i bez kolejki) to zapraszamy serdecznie do naszej poradni radiologicznej — po uprzednim umówieniu się na wizytę.

Aby, zapisać się na badanie usg prywatnie Kraków zadzwoń numer telefonu: +48 12 352 23 31 lub napisz mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na badanie usg prywatnie Kraków możesz również wygodnie zapisać się przez Znanego Lekarza.

Rozwiąż swoje problemy, rozpocznij leczenie i wykonaj badania usg już dziś! Na pacjentów w Centrum Medycznym Unimed w Krakowie czekają wykwalifikowani radiolodzy !

Badania usg wykonujemy w centrum medycznym UNIMED ul. Kazimierza Kordylewskiego 1, 31-542 Kraków.

Nasi specjaliści

Jestem lekarzem specjalizującym się w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej. Na co dzień pracuję w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowym Instytucie Badawczym w Krakowie, gdzie zajmuję się diagnostyką nowotworów, szczególnie zmian łagodnych i złośliwych piersi.
Już od czasów studiów rozwijam swoją pasję do diagnostyki obrazowej. Miałem okazję zgłębiać ją podczas licznych staży zagranicznych na Malcie, w Jordanii, Tunezji, Austrii. Jestem również członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego (PLTR) oraz European Society of Radiology (ESR). Nieustannie śledzę rozwój nowoczesnych technologii i ich możliwości w rozpoznawaniu chorób, uczestnicząc w europejskich kongresach, specjalistycznych kursach, krajowych zjazdach. Posiadam liczne certyfikaty potwierdzające moją wiedzę i umiejętności z zakresu diagnostyki chorób piersi, tarczycy, jamy brzusznej, węzłów chłonnych i innych. Szczególnie interesuję się profilaktyką nowotworową - wykrywaniem nowotworów na wczesnych etapach rozwoju.
Wyróżniam się kompleksowym podejściem do pacjenta - odnoszę się do wyników poprzednich badań, w tym badań innymi metodami diagnostycznymi (rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografii, zdjęć rentgenowskich).
Współpracując z pacjentami staram się znaleźć odpowiedź na zgłaszane objawy, a następnie właściwie pokierować dalszym postępowaniem. Zależy mi na tym, aby pacjent w sposób zrozumiały zapoznał się z wynikami badania. Szczegółowo omawiam przebieg badania tak, aby pacjent zdobył dokładną informację na temat swojego stanu zdrowia i mógł świadomie podejmować najlepsze dla siebie decyzje.

Maciej Bugajski - ZnanyLekarz.pl

Ważne informacje

KONSULTACJA GINEKOLOGICZNA • 150 zł
ANTYKONCEPCJA AWARYJNA • 120 zł
KONSULTACJA ANTYKONCEPCYJNA PIERWSZA • 200 zł
KONSULTACJA GINEKOLOGICZNA + USG • 200 zł
KONSULTACJA GINEKOLOGICZNA + USG + CYTOLOGIA • 260 zł
PROWADZENIE CIĄŻY • 220 zł
USG GINEKOLOGICZNE • 150 zł
USUNIĘCIE IMPLANTU ANTYKONCEPCYJNEGO • 300 zł
W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Personelu wprowadzono następujące zasady:
  • obowiązkowo należy założyć maseczkę zakrywającą usta i nos
  • należy postępować zgodnie z poleceniami personelu przychodni
  • do przychodni nie można wprowadzać rowerów, hulajnóg itp. Przed przychodnią zamontowane są stojaki do których należy przypiąć pojazd
  • do przychodni nie można wjeżdżać na rolkach, deskorolkach itp.
  • do przychodni nie można wprowadzać zwierząt
  • na terenie przychodni nie można palić papierosów i spożywać alkoholu
  • do przychodni nie można wnosić przedmiotów niebezpiecznych. PAMIĘTAJ! w przychodni przebywają dzieci i osoby starsze

Back to top