Psychoterapia dzieci i rodzin - wyłącznie w ramach wizyt odpłatnych

Centrum Medyczne Unimed w placówkach dedykowanych zdrowiu psychicznemu oferuje szeroki zakres usług w zakresie psychologii, psychiatrii dla dzieci i młodzieży oraz ich rodzin m.in. konsultacje lekarzy psychiatrów i psychologów, psychoterapię indywidualną, par i grupową, diagnostykę oraz warsztaty rozwojowe.

Zakres usług

Psycholog dziecięcy
Psycholog dziecięcy zajmuje się diagnozowaniem problemów oraz zaburzeń, które pojawiają się u dzieci i młodzieży. Rolą psychologa dziecięcego jest między innymi ocena rozwoju dziecka, pomoc w trudnych zadaniach rozwojowych oraz umacnianie opiekunów w ich roli.

Psychoterapeuta dziecięcy
Psychoterapia dziecięca prowadzona w naszych Centrach Zdrowia Psychicznego jest dostosowana do indywidualnych potrzeb dziecka oraz jego wieku. Sesje prowadzone są przez doświadczonych psychoterapeutów dziecięcych. Psychoterapia stosowana jest m.in. w celu rozwoju kompetencji społecznych, czy deficytowych umiejętności u dziecka, osiągnięcia optymalnego poziomu funkcjonowania, wyeliminowanie lęków, zaburzeń zachowania. Może stymulować rozwój poznawczy oraz emocjonalny, uczyć budowania zdrowych relacji.

Terapia rodzin
Terapia rodzin to forma pomocy w sytuacji, w której przed problemem staje rodzina. W momencie, gdy jeden z członków rodziny zmaga się z trudnościami emocjonalnymi lub zaburzeniami psychicznymi, najlepsze efekty w zdrowieniu możliwe są do osiągnięcia przy pomocy zaangażowania całej rodziny. Problemy indywidualne jednego z członków rodziny mogą być powiązane z trudnościami całej rodziny, bowiem bliskie osoby mocno wpływają na siebie nawzajem.

Procedura zapisu na wizytę u pediatry
Aby zapisać się do psychologa/psychoterapeuty dziecięcego lub na terapią rodzin zadzwoń +48 12 352 23 31 lub napisz mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WIZYTY REALIZOWANE SĄ W PLACÓWCE CM UNIMED UL. PLAC NA GROBLACH 5/15 W KRAKOWIE.

Nasi specjaliści

Jestem psychologiem i psychoterapeutką. Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim i całościowe czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne, organizowane przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Specjalistycznego im. J. Babińskiego w Krakowie, atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Od 2013 roku szkolę się na psychoanalityka w Krakowskim Kole Psychoanalizy NLS, którego jestem członkiem od 2017 roku.
Głównym obszarem moich zainteresowań jest psychoterapia psychoanalityczna w ujęciu lacanowskim, pozwalająca na pogłębioną refleksję oraz zrozumienie własnych trudności. Wykorzystuję także systemowe myślenie o kontekście rodzinnym. W kontakcie z drugą osobą staram się przede wszystkim stworzyć jej możliwość swobodnego mówienia o swoim doświadczeniu, co sprzyja zmniejszaniu jej trudności i cierpienia. Każdą osobę traktuję z pełnym szacunkiem, zapewniając poufność i dyskrecję. Pomagam osobom doświadczającym lęków, stanów depresyjnych, zaburzeń osobowości, zmagającym się z różnymi problemami życiowymi związanymi ze stresem, problemami okresu dorastania, trudnościami w relacjach międzyludzkich, stanach nerwicowych, psychosomatycznych, a także z osobami z zaburzeniami o charakterze psychotycznym.
Prowadzę psychoterapię z osobami dorosłymi i młodzieżą. Swoją pracę terapeutyczną poddaję także regularnej superwizji u osób z wieloletnim doświadczeniem.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas staży w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Babińskiego w Krakowie, Krakowskim Instytucie Psychoterapii, szkoląc się w prowadzeniu terapii indywidualnej, rodzinnej oraz grupowej, a także pracując w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym z osobami chorymi somatycznie.
Obecnie pracuję prowadząc psychoterapię w Poradni Psychoterapii Dzieci i Młodzieży oraz w Ośrodku Poradnictwa i Terapii Rodzin prowadzonych przez Stowarzyszenie Dobrej Nadziei oraz w poradniach prywatnych – Unimed, w Ośrodku Psychoterapii SensusMed i w gabinecie własnym.
Jestem absolwentką psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie odbywam całościowe szkolenie psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. na oddziałach klinicznych Szpitala Uniwersyteckiego, Szpitala im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie oraz placówkach specjalizujących się w socjoterapii dzieci i młodzieży w Bielsku – Białej.
Prowadzę psychoterapię indywidualną dzieci, młodzieży oraz młodych dorosłych w podejściu psychodynamicznym, korzystam jednak także z wiedzy zaczerpniętej z innych orientacji teoretycznych. Przedmiotem moich zainteresowań zawodowych są m.in. zaburzenia odżywiania, czyli głównie anoreksja i bulimia u adolescentów. W szerszym kontekście, interesuje mnie problematyka obrazu ciała w procesie formowania się tożsamości dorastającego człowieka.
W pracy z dziećmi i młodzieżą koncentruję się na stworzeniu w gabinecie możliwości odtworzenia wewnętrznego świata dziecka i adolescenta oraz stworzeniu bezpiecznej relacji terapeutycznej. Wspieram również rodziców w procesie leczenia dziecka, poprzez poradnictwo i psychoedukację.
Zapraszam dzieci i młodzież zmagające się z lękami, obniżonym nastrojem, kryzysami, problemami z samoakceptacją i tworzeniem relacji z innymi.
Pomoc kieruję także do rodziców zmagających się z bezradnością w procesie wychowawczym dziecka, problemami z komunikowaniem się z dzieckiem i nastolatkiem, zagubieniem w niejasnym świecie dziecka.
Pracuję w zgodzie z zasadami etyki zawodowej psychologa i psychoterapeuty, swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Jestem psychologiem, psychoterapeutą systemowym, obecnie jestem w trakcie zdobywania certyfikatu. Swoją wiedzę zdobywałam min. na Uniwersytetecie Humanistycznospołecznym SWPS w Katowicach, Szkole Psychoterapii Systemowej w Krakowie, Wiedeńskiej Akademii Psychoanalitycznej. Akademii Psychologicznej w Austrii. Staże zdobywałam w certyfikowanych ośrodkach w kraju i za granicą. Między innymi w Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki Katedry Psychiarii w Krakowie oraz w Maimonides –Zentrum na odziale Demencyjnym. Odbyłam szkolenia dodatkowe z zakresu leczenia Zaburzeń psychotycznych oraz Traumy. Biorę udział w Konferencjach i ustawicznym podnoszeniu kwalifikacji a moja praca podlega systematycznej superwizji. W swojej pracy integruję metodę systemową oraz psychodynamiczną. Ogromną wagę przykładam do holistycznego-całościowego podejśćia do człowieka jego bezpieczeństwa i dobra.
Aktualnie pracuję w Prywatnej Poradni psychologiczno-psychoterapeutycznej „Solutio” w Katowicach, Centrum psychiatryczno-psychologicznym w Katowicach oraz w Centrum Zdrowia „Unimed”w Krakowie.

Monika Gzyl - ZnanyLekarz.pl
Małgorzata Kania - ZnanyLekarz.pl
Agnieszka Rusin - ZnanyLekarz.pl

Ważne informacje

SESJA PSYCHOTERAPII INDYWIDUALNEJ - 150zł
PSYCHOTERAPIA DZIECI I MŁODZIEŻY - 150zł
TERAPIA  RODZINNA - 200zł
TESTY PSYCHOLOGICZNE - 150zł/godzina
W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Personelu wprowadzono następujące zasady:
  • obowiązkowo należy założyć maseczkę zakrywającą usta i nos
  • należy postępować zgodnie z poleceniami personelu przychodni
  • do przychodni nie można wprowadzać rowerów, hulajnóg itp. Przed przychodnią zamontowane są stojaki do których należy przypiąć pojazd
  • do przychodni nie można wjeżdżać na rolkach, deskorolkach itp.
  • do przychodni nie można wprowadzać zwierząt
  • na terenie przychodni nie można palić papierosów i spożywać alkoholu
  • do przychodni nie można wnosić przedmiotów niebezpiecznych. PAMIĘTAJ! w przychodni przebywają dzieci i osoby starsze

Back to top