Badania USG

Poradnia USG Kraków - wyłącznie w ramach wizyt odpłatnych.
Ta nieinwazyjna metoda pozwala ocenić stan narządów wewnętrznych, czy wykryć patologiczne zmiany. Pomaga także wykryć guzy i torbiele, skutki urazów, itp.

Badania USG Kraków

Procedura zapisu na badanie USG

Michał Habryka - ZnanyLekarz.pl
Aleksander Gut - ZnanyLekarz.pl
Mateusz Gajda - ZnanyLekarz.pl

12 352 23 31

Zadzwoń
umów się na wizytę

Adres e-mail

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

USG, czyli ultrasonografia to jedno z najpopularniejszych badań obrazowych. Ta nieinwazyjna metoda pozwala ocenić stan narządów wewnętrznych, czy wykryć patologiczne zmiany. Pomaga także wykryć guzy i torbiele, skutki urazów, itp. Jest wykorzystywane również w trakcie ciąży – pozwala monitorować rozwój płodu. Badanie jest całkowicie bezbolesne.

USG Kraków – jedno z najważniejszych badań diagnostycznych — Umów wizytę już dziś w CM UNIMED KRAKÓW

Co to jest badanie usg?

Badanie usg jest badaniem obrazowym, dzięki któremu możemy zobaczyć wielkość oraz kształt narządów wewnętrznych. Jest to jedno z najbardziej podstawowych badań, które wykonuje się w celach diagnostycznych, między innymi po to, by ocenić stan pacjenta i podjąć decyzje na temat dalszego leczenia lub profilaktyki. Na obrazie USG widoczne są nie tylko same narządy, ale także wszelkie guzy, zmiany nowotworowe, mięśniaki, a w przypadku przyszłej mamy – płód.

Jak przebiega badanie USG?

Ultrasonografia opiera się na falach akustycznych o wysokiej częstotliwości. Choć ludzkie ucho nie może ich usłyszeć, mają one zdolność przenikania komórek naszego organizmu, ale nie działają na nie niekorzystnie, jak na przykład promienie rentgenowskie. Obraz badanego narządu wyświetlany jest na monitorze. Aby przewodzenie impulsów było łatwiejsze, fragment ciała poddawany diagnostyce smaruje się specjalnym żelem.

Badania USG Kraków — Poznaj ofertę CM UNIMED!

W centrum medycznym UNIMED Kraków oferujemy Ci kompleksową opiekę wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów radiologii, którzy stale podnoszą swoje kompetencje, biorą udział w szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych. Pracujący w centrum medycznym UNIMED radiolodzy stale aktualizują swoją wiedzę i bardzo indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta.

Jakie są rodzaje ultrasonografii?

Znamy wiele różnych rodzajów ultrasonografii, w zależności od tego, jaki fragment organizmu chcemy zobrazować. Najczęściej wykonuje się badania USG jamy brzusznej, piersi, tarczycy, węzłów chłonnych, serca (tzw. echo serca), ślinianek, stawu kolanowego lub ramiennego i wiele innych.

Szukasz specjalisty lub badania?

Skorzystaj z szerokiej oferty lekarzy specjalistów oraz badań wykonywanych
w Centrum Medycznym UNIMED w Krakowie.