Jeśli znalazłeś się na tej stronie nie przez przypadek – to na pewno dobrze trafiłeś. Zapewne Ty sam lub ktoś z Twoich bliskich ma problem związany z uzależnieniem i szukasz rozwiązania tego problemu. Jesteśmy po to aby Ci pomóc. Nikt nie wybiera uzależnienia. Jest to choroba, którą jak każdą inną można leczyć. Całkowite pozbycie się nałogu nie jest łatwe, jednak pierwszym krokiem, który pozwoli Ci rozpocząć lepsze życie jest terapia uzależnień. W ramach naszej codziennej pracy wykorzystujemy tylko sprawdzone metody. Jeśli w Twoim otoczeniu znajduje się osoba uzależniona, która destruktywnie wpływa na Twoje życie, warto rozważyć czy nie jest konieczne leczenie współuzależnienia.

Procedura zapisu na wizytę u psychoterapeuty uzależnień

Aby zapisać się do psychoterapeuty uzależnień zadzwoń +48 12 352 23 31 lub napisz mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Na wizytę u psychoterapeuty uzależnień możesz również wygodnie zapisać się przez Znanego Lekarza
WIZYTY ODBYWAJĄ SIĘ W PLACÓWCE UL. KORDYLEWSKIEGO 1 W KRAKOWIE.

Nasi specjaliści

Od 9 lat pracuje jako terapeuta uzależnień. Z wykształcenia jestem magistrem pedagogiki resocjalizacyjnej (studia Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (certyfikat PARPA nr 1882), trenerem terapii i profilaktyki uzależnień behawioralnych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP.
Moją pracę poddaję regularnej superwizji. Podnoszę swoje kompetencje i doświadczenie uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach, warsztatach.
Swoją pracę opieram na nurcie psychodynamicznym i systemowym.
Psychoterapia psychodynamiczna opiera się o relację terapeutyczną. Relacja terapeutyczna, to silna, zaakceptowana i obustronna więź pomiędzy pacjentem a terapeutą. Rolą psychoterapeuty jest modelowanie wypowiedzi i rozmowy tak, by pacjenci mieli możliwość swobodnego wyrażania treści wstydliwych, a także skrywanych w codziennym życiu. Podejście to warunkuje trwałe zmiany w osobowości chorego i pozwala na korzystne zmiany w funkcjonowaniu, które wyeliminują dysfunkcje.
Terapia systemowa, to rodzaj psychoterapii skupiony na podejściu do całego systemu. Bardzo istotne jest, by podczas terapii pacjenci dostrzegli, że system, na którym pracują nie działa w sposób linearny, ale cyrkularny. Oznacza to, że spięcia występujące w relacji nie wynikają z prostego mechanizmu — przyczyna-skutek, ale z relacji cyrkularnej, czyli kiedy jedno zjawisko prowadzi do drugiego.
Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych.
Zapraszam, jeżeli:
– nadużywasz substancji psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, leki, dopalacze) bądź uważasz, że jesteś uzależniony
– masz poczucie, że tracisz kontrolę nad korzystaniem z Internetu, komórki, zakupami, grami hazardowymi itd.
– ktoś z Twojej rodziny nadużywa substancji lub jest uzależniony
– doświadczasz problemów, które łączysz z dorastaniem w rodzinie z problemem uzależnienia, uważasz ,że dotyczy Cię syndrom DDA
Jestem magistrem psychologii ze specjalnością psychologii stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wykształcenie psychologiczne zdobywałam także w Hiszpanii w Universidad de Malaga, a także w Irlandii w University of Limerick. W trakcie studiów odbyłam staże m.in. na oddziale ogólnym, oddziale stacjonarnym leczenia uzależnień oraz dziennym oddziale leczenia uzależnień w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym. Jestem również psychoterapeutką uzależnień w procesie certyfikacji akredytowanym przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Na co dzień prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz konsultacje i wsparcie psychologiczne. Pracuję z osobami dorosłymi uzależnionymi od alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych, a także uzależnionymi behawioralnie (hazard, gry komputerowe, Internet itd.). Do kontaktu zapraszam również osoby współuzależnione, a także pochodzące się z rodzin, w których występował problem uzależnienia. W swojej praktyce wykorzystuję m.in. techniki zaczerpnięte z podejścia poznawczo – behawioralnego, elementy Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ), techniki oparte na uważności, pracy z oddechem oraz pracy wyobrażeniowej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji, a wiedzę stale poszerzam biorąc udział w różnych szkoleniach krótkoterminowych.
Jolanta Potoczek - ZnanyLekarz.pl

Ważne informacje

W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Personelu wprowadzono następujące zasady:
  • obowiązkowo należy założyć maseczkę zakrywającą usta i nos
  • należy postępować zgodnie z poleceniami personelu przychodni
  • do przychodni nie można wprowadzać rowerów, hulajnóg itp. Przed przychodnią zamontowane są stojaki do których należy przypiąć pojazd
  • do przychodni nie można wjeżdżać na rolkach, deskorolkach itp.
  • do przychodni nie można wprowadzać zwierząt
  • na terenie przychodni nie można palić papierosów i spożywać alkoholu
  • do przychodni nie można wnosić przedmiotów niebezpiecznych. PAMIĘTAJ! w przychodni przebywają dzieci i osoby starsze

Back to top